Image 1 title

type your text for first image here

Image 1 title

Image 2 title

type your text for second image here

Image 2 title

Image 3 title

type your text for third image here

Image 3 title

Image 4 title

type your text for 4th image here

Image 4 title

Velkommen til Drageklub.dk

Workshop med Robert Brasington

 

Weekenden har været i workshoppens tegn. Det lykkedes at lokke en af verdens bedste og mest kendte dragedesignere til Danmark. Workshop-lederen var nemlig ingen ringere end Robert Brasington fra Tasmanien. Selve workshop forgik i Kgs. Lyngby og var en af de bedste workshops som klubben indtil nu fik gennemført. Perfekt forberedt af Robert blev alle deltagerne færdige med deres smukke drager og mange lærerige erfaringer rigere. Stort tak til Robert for denne indsats!

Flere billeder af denne begivenhed findes på klubbens Facebook side.

imageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimageimage

 

Hovedmenu